Perfect Day

Ahojte, blíži sa krásny deň, sviatok sv. Valentína, patróna zaľúbených. Ak nemáte radi komerčné oslavy lásky, nevadí! Skúste sa inšpirovať niektorým z našich tipov na jedinečné darčeky...

1. Adoptujte si spolu zvieratko

Nezištná pomoc je vždy vítaná. Aj na Slovensku máme veľa zvierat, ktoré čakajú na nový domov. Ak si zvieratko nemôžete vziať domov, existujú možnosti adopcie zvieratka v ZOO. Pomôžete tak zabezpečiť zvieraťu stravu počas roka. Ako darček môžete dostať listinu o adopcii a meno "adoptívneho rodiča" bude zverejnené na infomačnej tabuli, samozrejme, ak si neželáte inak. 

adoptuj si zvieratko

2. Darujte kurz maľovania

Darujte niečo, z čoho radosť neskončí povalentínskym ránom. Môže to byť napríklad nejaký kurz - maľovanie alebo čokoľvek iné, na čo si vaša polovička nevie násjť čas bez dostatočnej motivácie alebo pre nedostatok financií. Krásnym darčekom k predsvadobnému sviatku sv. Valentína môže byť aj kurz spoločenského tanca. 

daruj kurz malovania

3. Pískacie tričko

Priznávame, toto je trošku komerčné, ale neskutočne roztomilé. :) Vráťte sa spolu do detských čias a zapískajte si na tričkách.

pískacie tricka

4. Zasadťe aspoň jeden strom

Ak máte radi eko riešenia a zelenú všade navôkol, neváhajte a zasaďte strom alebo aj iné rastliny. Budú vás tešiť ešte dlhé dni a možno aj roky. 

zasaď strom

5. Oslávte lásku v iný deň

Nemáte v obľube davové správanie? Dohodnite sa, že svoju lásku začnete oslavovať v iný deň ako na sv. Valentína. Napríklad, sú tu aj takí sv. Louis a Zélie, patróni manželov, tak môžete osláviť s nimi, a to 12. júla. V lete sa dajú nájsť mnohé krásne a hlavne teplejšie alternatívy, ako prežiť sviatok lásky.

valentin v lete

6. Pripravte priestor na rozhovor

Jednou z najdôležitejších vecí vo vzťahu je komunikácia. Popri každodennom zhone však na ňu väčšine ľudí nezostane dostatočný priestor. Skúste to na Valentína trochu inak. Pripravte si pohodlie v obývačke alebo na inom vašom obľúbenom mieste, a v tomto prípade bude vaším darom čas. Ak si myslíte, že to neuhráte a nebudete vedieť, o čom sa rozprávať, buďte kreatívni. Vymyslite témy/otázky na rozhovor, napíšte ich na kartičky a umiestnite do stredu stola a témy si budete postupne vyťahovať. Môže to byť čokoľvek. Je veľmi možné, že sa dozviete niečo, čo ste o svojom partnerovi doteraz nevedeli. 

valentínsky rozhovor

7. Šperk. Zásnubný?

Šperky sú, dalo by sa povedať, záchrancami každej situácie .Najmä, ak sa vám podarí uloviť ten správny kúsok. Pre mnohých mužov je Valentín tým správnym dňom, kedy urobia krok vpred a požiadajú svoju žienku o ruku. Bude to aj váš prípad?

zásnuby na valentína

8. Permanentka do divadla

Prekvapenie, ktoré trvá viac ako jeden deň. Ideálne, ak nekúpite permanentku iba jednu, ale rovno dve. Namiesto jedného romantického večera si takto užijete hneď niekoľko kultúrnych zážitkov počas celého roka.

permenentka do divadla

9. Domáci wellness

V strede týždňa, keďže Valentín tento rok výchadza na stredu, sa určite bude hodiť uvoľňujúca masáž, voňavý kúpeľ pri sviečkach a spoločný relax pri príjemnej hudbe. Naberiete tak silu do nasledujúcich dní a možno u vás doma vznikne veľmi príjemná nová tradícia.

valentinsky wellnes

10. Pozrite si NEromantický film

Každý rok vychádzajú nové romantické trháky. Skúste siahnuť po niečom akčnom, dramatickom, alebo stavte na komédiu či animák. V tento zaláskovaný deň pôjdete určite proti prúdu. 

filmy na valentina

A to je na dnes všetko. Veríme, že sme vás inšpirovali, ako v tento komerčný deň obdariť svoju polovičku aj trochu netradičnejšie, nekomerčne, originálne. 

Krásny zvyšok týždňa vám prajeme z Perfect Day! 

Zdroje: 1 / 25 / 24 / 23 / 15 / 14 / 13 / 12 / 10 / 9 / 8 / 6 / 5 / 4 / 2 / 3 / 7 / 11 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20 / 21 / 22 / 26 / 27 / 28

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame